قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
مجتمع تفریحی، توریستی و اقامتی خلیج فارس با ۵۰۰ هزار مترمربع زیربنا به‌عنوان بزرگترین مجتمع درایران که در محور شمالی شیراز بهسپیدان و در ابتدای ورودی شهر جدید صدرا واقع شده‌است.فاز اول این مجتمع (هایپراستار) در فروردین ۱۳۹۱ افتتاح شد. در حال حاضر بزرگترین شعبه هایپر استار در ایران در مجتمع خلیج فارس شیراز قرار دارد.

مجتمع خلیج فارس از طرف رده بندی سایت امپوریس، به عنوان پنجمین مرکز تجاری-تفریحی و توریستی بزرگ در جهان شناخته شد

هتل مجتمع خلیج فارس در ورودی شمالی مجموعه قرار دارد و ۳۵ طبقه است که در زمان افتتاح عنوان بلندترین هتل ایران را از آن خود می‌کند. این هتل بین المللی که قرار بود ۷ ستاره باشد که به دلیل مسائل فرهنگی به ۵ ستاره تبدیل شد.ارتفاع ساختمان هتل ۱۵۰ متر خواهد بود

این مجتمع شامل بخش‌هایی نظیرهتل پنج ستاره، سینما، شهربازی، و ۲۵۰۰ باب مغازه، سالن ورزشی، استخر، سونا، جکوزی، سالن پذیرایی است

شهربازی مسقف این مجموعه به نام ایران‌لند در خرداد ماه ۱۳۹۲ افتتاح شد که مورد استقبال مسافرین و شهروندان شیرازی قرار گرفت. همچنین این شهربازی مسقف به عنوان بزرگترین و مدرنترین شهربازی روبسته ایران انتخاب شده است.

شهربازی روباز آن نیز در مرحله خاکبرداری قرار دارد.
شهربازی روباز مجموعه بین خود مجتمع و هتل قرار گرفته که امکانات و وسایل تفریحی و شهربازی بسیار مدرنتری برای آن پیش بینی شده است.
همچنین دریاچه‌ای به شکل خود خلیج فارس نیز در کناره هتل و شهربازی، ساخته خواهد شد.

در این مجتمع برای جمع آوری آبهای سطحی از کانال های پیش ساخته ساخت شرکت نیکول فرانسه استفاده شده است که دارای درپوشی از جنس چدن و بدنه ای از جنس پلی پرو پیلن است و دارای استاندارد مقاومت وزنی EN1433 در کلاس وزنی B125 میباشد .شرکت تحقیق و توسعه فن آوری افتخاردارد که در پروژه مجتمع تجاری خلیج فارس به عنوان یکی از تامین کننده گان محصولات، با کیفیت واستاندارد بالا در این پروژه ملی مشارکت داشته است.